Jak możesz nam pomóc?

Zaadoptuj zwierzaka

Dla naszych podopiecznych (szczury, świnki morskie, króliki i myszy) poszukujemy domów stałych, które zapewnią im bezpieczny azyl do końca ich dni. Wszystkie zwierzęta, które przeznaczamy do adopcji są zdrowe. Przeszły nieinwazyjne eksperymenty, uczestniczyły w badaniach behawioralnych, lub pochodzą z nadwyżek hodowlanych. Niezależnie od ich doświadczeń, wszystkie zasługują na prawdziwy i kochający dom.

Osoby, które chcą zostać domem stałym muszą przejść proces adopcyjny, polegający na początku na wypełnieniu ankiety adopcyjnej, odbyciu krótkiej rozmowy przedadopcyjnej, a następnie podpisaniu umowy. Żadne zwierzę nie zostanie wydane na karmówkę.

Jeżeli chcesz zostać domem stałym – skontaktuj się z nami przez naszą stronę na Facebooku lub napisz na: lab.rescue.adopcje@gmail.com

Zostań domem tymczasowym

Jeśli masz odpowiednie warunki, trochę czasu, cierpliwości i chcesz nam pomóc ratować jak najwięcej zwierząt, możesz zostać naszym domem tymczasowym.

Domom tymczasowym zapewniamy wszelkie niezbędne środki, takie jak karma, klatka czy ściółka dla zwierząt.

Od domów tymczasowych wymagamy zaangażowania i odpowiedzialności. Trzeba liczyć się z tym, że zwierzaki mogą być strachliwe i wymagać oswojenia. Pomagamy oczywiście i wspieramy merytorycznie w opiece nad zwierzakami. 

Jeżeli chcesz zostać domem tymczasowym – skontaktuj się z nami przez naszą stronę na Facebooku lub napisz na: lab.rescue.adopcje@gmail.com

Pomóż w transporcie

Nasze domy tymczasowe znajdują się głównie w Warszawie i we Wrocławiu, a zwierzaki znajdują domy na terenie całej Polski. Potrzebujemy pomocy w przewożeniu ich do nowych domów.

Jeśli jedziesz do jakiegoś miasta samochodem lub pociągiem i możesz zabrać ze sobą małego pasażera – napisz do nas! Regularnie wrzucamy informacje o tym, jakich transportów poszukujemy.

Jeśli masz samochód i chcesz czasem pomóc w transportowaniu zwierząt lub rzeczy na terenie Warszawy – zapraszamy do kontaktu😊


Informacje o poszukiwanych transportach znajdują się na naszej stronie na Facebooku.

Wesprzyj nas materialnie

Wszystkie zwierzęta z laboratorium trafiają najpierw do naszych domów tymczasowych, gdzie spędzają kilka tygodni na kwarantannie, żeby potem wyruszyć do domów stałych. Utrzymanie tak dużej ilości zwierząt (miesięcznie nawet ponad 100) to duże wyzwanie. Będziemy bardzo wdzięczni za każde wsparcie ❤

Potrzebujemy:
karmy dla szczurów, myszy, świnek morskich, królików (Mixerama, Niezłe Ziółko, Jr Farm, Versele Laga, Beaphar),
trocin odpylonych,
żwirku drewnianego,
sianka i ziół,
transporterków,
akcesoriów do klatek.

Dary można wysyłać na adres:
Fundacja Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych
ul. Puławska 158/164 m.7, 02-670 Warszawa, tel. 698564046

Zrób dla nas zakupy w Niezłym Ziółku!

W bardzo prosty i przyjemny sposób możesz także nakarmić naszych podopiecznych! W sklepie Niezłe Ziółko mamy swoją zakładkę, z której można zamówić dla nas produkty i nie płacić za ich wysyłkę! 😊 Wystarczy wybrać produkty oznaczone „DAR DLA LR” i dokonać zamówienia 😊 Wszystkie produkty wpadają do naszego „koszyka”, którego zawartość sklep dostarcza nam raz na 2 miesiące 😊

Przejdź do naszej zakładki i zrób zwierzakom laboratoryjnym prezent! https://sklep.niezle-ziolko.com/53-lab-rescue-adopcje-zwierzat-laboratoryjnych

Wesprzyj nas finansowo

Miesięcznie przez nasze domy tymczasowe przewija się nawet ponad 100 zwierzaków. Utrzymanie ich oraz koszty kastracji, szczepień i ewentualnych zabiegów weterynaryjnych to spore wydatki. Do tego dochodzą czasem także koszty funkcjonowania fundacji. Zachęcamy do wspierania naszej fundacji finansowo – można wpłacić darowiznę na naszą zrzutkę (link) lub dokonać wpłaty na konto:

Fundacja Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych

Nr konta: 04 1600 1462 1892 8633 4000 0001

W tytule najlepiej wpisać „Darowizna na działalność fundacji”

Z góry bardzo dziękujemy! ❤

Zostań wolontariuszem Fundacji!

Nasza fundacja rozwija się bardzo prężnie, w związku z tym stale poszukujemy osób, które chcą nam pomóc ratować życie Labików. Chcesz działać dla dobra zwierząt i masz czas, aby wykorzystać swoje umiejętności w szczytnym celu?

Wypełnij ankiętę —> ANKIETA

Dołącz do bazarku


Bazarek prowadzony jest przez wspaniałe osoby na Facebooku. Całkowity koszt wylicytowanych przedmiotów przekazują one na utrzymanie zwierzaków pod opieką Lab Rescue.

Jeśli masz w domu rzeczy, których nie używasz, a są one w dobrym stanie, możesz wystawić je na licytację! Podaruj im drugie życie, wspierając tym samym bazarek.

Zasady działania bazarku są dokładnie opisane na grupie na Facebooku

Wesprzyj naszą zbiórkę

Każdego miesiąca odbieramy kilkadziesiąt zwierzaków – szczurów, świnek morskich, królików i myszy. Utrzymanie ich w domach tymczasowych (karma, ściółka) to często spore wydatki, do których dochodzą wizyty u weterynarza, kastracje, szczepienia, zabiegi. Zbiórka ta ma na celu wsparcie zwierząt, będących pod opieką fundacji Lab Rescue.

ZRZUTKA – KLIKNIJ TUTAJ!

Adopcja z laboratorium ratuje życie!

Fundacja Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych

Nr KRS: 0000855434
Nr konta: 04 1600 1462 1892 8633 4000 0001
NIP: 5213905199 REGON: 38683545800000

Adres: ul. Puławska 158/164 /7
02-670 Warszawa

Skontaktuj się