NIE KUPUJ, ADOPTUJ!

Dlaczego warto adoptować zwierzaka, a nie kupować go w sklepie zoologicznym lub pseudohodowli?

1. SKLEPY ZOOLOGICZNE

Sklep to miejsce, w którym trzeba zarobić. Zwierzaki są najczęściej trzymane w nieodpowiednich warunkach, żeby minimalizować koszty: pyląca ściółka, małe terraria bez dobrego dostępu powietrza; zwierzęta stadne trzymane samotnie; nie oddzielanie samców od samic.

☹️Zwierzęta często są chore, osłabione lub ciężarne… Pochodzą z miejsc, gdzie rozmnażane są w nieodpowiednich warunkach, bez żadnej kontroli, co przekłada się na ich gorszy stan zdrowia i wady genetyczne. Kupując tam napędzamy spiralę zwierzęcej krzywdy, ponieważ popyt = podaż. Na miejsce każdego zwierzaka przyjdzie kolejny.

2. PSEUDOHODOWLE

Jeśli, ktoś sprzedaje zwierzęta, a nie ma zarejestrowanej hodowli, to jest to pseudohodowla. Pochodzenie i genetyka nie są tu brane pod uwagę, zwierzęta często są rozmnażane bez specjalistycznej wiedzy, co może prowadzić do ich gorszego stanu zdrowia, kondycji oraz wad genetycznych. Hodowla zwierząt to temat wymagający dużej wiedzy, odpowiedzialności i zaangażowania. Zwierzęta to nie maszynki do zarabiania pieniędzy ❌Nie wspierajmy pseudohodowli.

3. CHOROBY I CIĄŻE

Niekontrolowane rozmnażanie, zwłaszcza zbyt blisko spokrewnionych osobników, powoduje zwiększanie się ryzyka chorób genetycznych. Zwierzaki kupowane w sklepach zoologicznych mogą częściej chorować i krócej żyć. Co więcej, często zdarza się, że kupiony zwierzak okazuje się być innej płci niż myśleliśmy lub okazuje się być w ciąży.

Jeśli nie chcesz wzbogacać ludzi, którym los zwierząt jest obojętny – nie kupuj w sklepie i pseudohodowlach! Zwierzęta to nie maszynki do robienia pieniędzy!

Dlaczego warto adoptować? Zyskujesz przyjaciela, któremu przede wszystkim ratujesz życie ❤️Zanim do Ciebie dotrze, zostanie przebadany 🧑‍⚕dostaniesz więc zdrowe zwierzątko, płeć też będzie się zgadzać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: