Jak działamy w Lab Rescue?

1. Lab Rescue tworzą jedynie wolontariusze. Nikt z nas nie pracuje w Fundacji, każdy pomaga i robi to w ramach wolontariatu. Wolontariusze koordynują działania, odbierają zwierzęta, odpowiadają na wiadomości, przeprowadzają rozmowy przedadopcyjne, są domami tymczasowymi, tworzą posty na Fb i Ig, organizują transporty, czy zajmują się koordynacją adopcji.

2. Na wiadomości odpowiadają wolontariuszki, a ponieważ każda z nich dobrodusznie poświęca swój czas pomimo własnych problemów i obowiązków, może się zdarzyć, że danego dnia z powodów osobistych nie będzie w stanie odpowiedzieć na Waszą wiadomość. Z tego samego powodu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Nie jesteśmy w stanie odpowiadać na wiadomości natychmiastowo i może nam to zająć od kilku do kilkunastu godzin, a wszelkie wiadomości ponaglające temu nie zaradzą. Z drugiej strony jeżeli nie dostaliście wiadomości od kilku dni i martwicie się, że się ona zagubiła to po prostu grzecznie się przypomnijcie.

3. Od jakiegoś czasu zdarza się, że gdy napiszecie wiadomość prywatną do wolontariuszki w celu umówienia rozmowy przedadopcyjnej to taka wiadomość się jej nie wyświetla. Nie trafia do folderu inne, tylko czasami same musimy spróbować napisać, żeby zobaczyć wiadomości. Dlatego jeżeli napisaliście do wolontariuszki i nie dostajecie odpowiedzi od kilku dni (ale nie kilku godzin!) to napiszcie na skrzynkę i przypomnijcie się – nie olewamy Was, tylko po prostu nie widziałyśmy, że piszecie.

4. Wolontariuszki często dostosowują cały swój dzień pod przeprowadzenie rozmów przedadopcyjnych w konkretnym, wspólnie wyznaczonym terminie. Dla Ciebie to jest jedna rozmowa – jeden termin, a nasze wolontariuszki muszą zgrać takich terminów kilkanaście. Prosimy stawiajcie się na rozmowy, a jeśli nie możecie, coś Wam wypadnie lub po prostu nie jesteście już dłużej zainteresowani – dajcie znać.

5. Pomagamy w znalezieniu transportu labików po całej Polsce (i nie tylko). Ale co to znaczy? Czy to, że nasi wolontariusze jeżdżą po kraju i rozwożą labiki? Niestety nie! Taki system na pewno byłby prostszy do zorganizowania, ale nie mamy funduszy pozwalających na pokrycie kosztów takich transportów. Więc w jaki sposób labiki mogą trafić do Was? Polegamy na transportach grzecznościowych, wstawiamy posty na naszą stronę na Facebooku, ogłaszamy się na grupach transportowych, pytamy znajomych czy nie jadą do któregoś z potrzebnych nam miast. Zwykle nie umiemy odpowiedzieć na pytanie, kiedy będzie kolejny transport do danego miasta, ponieważ informacja o możliwym transporcie trafia do nas tylko kilka dni wcześniej. Dlatego jeżeli potrzebujecie transportu i chcecie żebyśmy go zorganizowali, musicie się czasami uzbroić w cierpliwość i/lub pomóc nam trochę np. przyjeżdżając do jednego z większych miast po zwierzaka (ponieważ jest większa szansa na znalezienie transportu do dużego miasta niż małej miejscowości).

6. Na wszystkie pytania o proces adopcji odpowiemy tak samo: zajrzyjcie do postu i grafiki w przypiętym poście – procedura adopcyjna jest niezmienna i wytłumaczona krok po kroku. Naszym celem jest ratowanie zwierząt z laboratorium i znalezienie im odpowiedzialnych domów, spełniających ich potrzeby gatunkowe. Wszystkie działania, jakie podejmujemy, poszczególne kroki w adopcji są tylko i wyłącznie dla ich dobra. Nie chcemy utrudniać Wam tego procesu, nie wymagamy rzeczy, których nie uważamy za bezwględnie istotne.

7. Jeśli po adopcji labika/labików macie jakieś problemy behawioralne (np. dot. łączenia, procesu oswajania lub inne, np. żywieniowe) w pierwszej kolejności napiszcie do nas, a konkretnie do wolontariuszki, która opiekuję się Waszą adopcją. Ponieważ znamy te zwierzaki, mamy kontakt z domami tymczasowymi, gdzie przebywały – jesteśmy w stanie doradzić Wam co najlepiej zrobić w danej sytuacji. Jeżeli wolontariuszka zajmująca się Waszą adopcją nie będzie umiała Wam pomóc to skieruje Was to jednej z naszych wolontariuszek, które ukończyły kurs behawiorystyki gryzoni i królików.

8. Nie mamy wpływu na liczbę, wiek, płeć i umaszczenie zwierzaków, które do nas trafiają. Odbieramy takie labiki, które nie są potrzebne laboratoriom i inaczej zostałyby uśmiercone. Jeżeli szukacie rocznego szczura samca to niekoniecznie będziemy mieli akurat takiego do adopcji, możecie wtedy adoptować labika/i w innym wieku lub poczekać – może za jakiś czas pojawi się taki szukający domu. Nie od nas zależy również data odbioru labików z laboratorium. Zdarzają się obsunięcia, zmiany niezależne od nas. Mogą być sytuacje, że w danym momencie pilnie szukamy domów dla świnek morskich, bo akurat był ich odbiór, a za kilka tygodni osoby chętne na adopcje będą musiały poczekać. Wykażcie proszę zrozumienie w kwestiach, na które nie mamy wpływu.

9. Nie mamy do adopcji świnek skinny, szczurów z uszami dumbo, królików miniaturek itd. Każdemu kto szuka takiego zwierzaka polecamy odezwać się do innych fundacji czy domów tymczasowych.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: