O Fundacji

Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych to fundacja, której celem jest nawiązywanie współpracy z laboratoriami i znajdywanie nowych domów dla zwierząt po nieinwazyjnych doświadczeniach, testach behawioralnych, z grup kontrolnych i nadwyżek hodowlanych.

Najczęściej, jeżeli nie są one już w laboratorium „potrzebne”, to są uśmiercane. Każda adopcja to uratowanie życia zwierzęcia, które zasługuje na nowy, kochający dom. Wszystkie zwierzęta, które do nas trafiają są zdrowe, a przebyte doświadczenia nie mają wpływu na ich kondycję, czy późniejsze funkcjonowanie. Laboratorium opuszczają po ocenie lekarza weterynarii. Trafiają najpierw do naszych domów tymczasowych, skąd potem trafiają do domów stałych.

Nasze główne punkty organizacyjne znajdują się w Warszawie, Rybniku, Katowicach i Wrocławiu, lecz współpracujemy z laboratoriami na terenie całego kraju, adoptujący zgłaszają się do nas z całej Polski, a czasem też zza granicy. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o wysyłanie wiadomości do naszej strony na Facebooku lub na maila.

Nasze działania nie mają na celu budowania złego wizerunku laboratoriów, nie protestujemy przeciwko laboratoriom. W dyskusji o przeprowadzaniu doświadczeń na zwierzętach staramy się być jak najbardziej neutralni i nie opowiadać się po żadnej ze stron, gdyż zależy nam na współpracy i ratowaniu konkretnych zwierząt. Nasze działania są też zgodne z prawem, a możliwość przekazywania zwierząt do adopcji jest zawarta w Ustawie z dnia 15 stycznia 2015 r. o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych.

Na razie pomagamy w znajdowaniu domów dla szczurów, świnek morskich, królików i myszy. Chętnie pomożemy także przy innych gatunkach zwierząt.

Jak działamy w Lab Rescue?


Chcesz zaadoptować zwierzę, zostać domem tymczasowym lub nas wesprzeć – napisz do nas na Facebooku lub na maila: lab.rescue.adopcje@gmail.com

Pracujesz w laboratorium i chcesz nawiązać z nami współpracę: fundacjalabrescue@gmail.com

Współpraca, kontakt z mediami, sprawy organizacyjne: fundacjalabrescue@gmail.com

Zarząd Fundacji:

  • Zofia Pawelska – Prezeska
  • Joanna Zapisek – Wiceprezeska
  • Marcin Więckowski – Wiceprezes

Fundacja Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych

Nr KRS: 0000855434
Nr konta: 04 1600 1462 1892 8633 4000 0001
NIP: 5213905199 REGON: 38683545800000

Adres: ul. Puławska 158/164 /7
02-670 Warszawa

Skontaktuj się