Aktualności

19 królików z laboratorium – czy dostaną szanse na życie?

Zwierzęta po doświadczeniach czekają na adopcje albo śmierć. Część z Was pewnie myśli, że to nasza tania zagrywka marketingowa, ale niestety – taka jest prawda. Laboratoria to nie schroniska, nie trzymają zwierząt, które nie są im już potrzebne. Ostatnią szansą dla tych zwierząt jest znalezienie im domów i tu laboratoriaCzytaj dalej „19 królików z laboratorium – czy dostaną szanse na życie?”

AKTUALIZACJA – NOWELIZACJA USTAWY O ZWIERZĘTACH LABORATORYJNYCH

Pierwotna forma nowelizacji ustawy o zwierzętach laboratoryjnych wzbudziła sprzeciw wielu osób i organizacji . Niestety przygotowane przez partie opozycyjne i organizacje pro-zwierzęce poprawki nie zostały uwzględnione. Szczęśliwie jednak poprawki zaproponowane przez partię rządzącą częściowo usuwają z nowelizacji kontrowersyjne zapisy, przede wszystkim nadal możliwy będzie udział organizacji pozarządowych w postępowaniach administracyjnych przedCzytaj dalej „AKTUALIZACJA – NOWELIZACJA USTAWY O ZWIERZĘTACH LABORATORYJNYCH”

Porady dla chcących adoptować szczurki

Marzysz o szczurku Masz obawy czy sobie poradziszNic straconego! Zachęcamy: do przeczytania postów informacyjnych o żywieniu, opiece i pielęgnacji (LINKI PONIŻEJ) do kontaktu z NAMI Nasi wolontariusze chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości, co do opieki i pomogą w początkowej drodze posiadania własnych labików Adopcja: https://bit.ly/3AD3mz6 Pierwsze dni po adopcji:https://bit.ly/3hZ4fut Żywienie szczurkówCzytaj dalej „Porady dla chcących adoptować szczurki”

Stanowisko Lab Rescue w przedmiocie zmian w ustawie o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych i badawczych w zakresie udziału organizacji społecznych w postępowaniach o udzielenie zgody na badania

Stanowisko Lab Rescue w przedmiocie zmian w ustawie o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych i badawczych w zakresie udziału organizacji społecznych w postępowaniach o udzielenie zgody na badania. Prawdopodobnie jeżeli interesujecie się losem zwierząt laboratoryjnych musieliście wpaść w ostatnim czasie na temat postulowanych zmian w ustawie o ochronie zwierzątCzytaj dalej „Stanowisko Lab Rescue w przedmiocie zmian w ustawie o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych i badawczych w zakresie udziału organizacji społecznych w postępowaniach o udzielenie zgody na badania”

Przygarnij szczurze dziecko!

Niestety, laboratoryjnych zwierząt szukających domów wciąż przybywa na miejsce tych adoptowanych… Laboratoria uśmiercą szczurki, jeśli nie znajdziemy dla nich kochających opiekunów, dlatego wszystkie ręce na pokład! Na nowe domy czeka aż 188 szczurów Wszystkie są zdrowe, po nieinwazyjnych doświadczeniach lub w ogóle nie były wykorzystane w badaniach. Mamy 114 samcówCzytaj dalej „Przygarnij szczurze dziecko!”

Dziękujemy Gryzon.je

A cóż to za pyszności? Na naszych podopiecznych czeka uczta! W imieniu całego zespołu Lab Rescue, chcielibyśmy serdecznie podziękować Gryzon.je – internetowy sklep zoologiczny dla małych zwierząt oraz oczywiście Wam, którzy składają zamówienia dla Lab Rescue , za pyszności, które otrzymają nasze labiki! Wasza pomoc napełnia nie jeden brzuszek DZIĘKUJEMY!

Króliki do adopcji

KomuKomuPilnie szukamy domów stałych dla królików laboratoryjnych. Jeśli zostaną w laboratorium nie uda się ich uratować Króliki są: zaszczepione wykastrowane młode nowozelandzkie białe po nieinwazyjnych doświadczeniach. Z utęsknieniem wyczekują na swoje nowe domki i wymarzonego opiekuna , który da im dużo miłości i otoczy należytą opieką. Osoby zainteresowane adopcją prosimyCzytaj dalej „Króliki do adopcji”

60 myszek do adopcji – kolejne w laboratorium!

Kochani, potrzebujemy Waszego wsparcia. W naszych domach tymczasowych mamy ok. 60 myszek gotowych do adopcji: większość to samice albinoski, czarne i brązowe (agouti) mają od dwóch do sześciu miesiecy Dzięki adopcji tych cudownych stworzeń pomożecie nam uratować kolejne, które w laboratorium marzą o kochających domach i opiekunach na całe ichCzytaj dalej „60 myszek do adopcji – kolejne w laboratorium!”

W imieniu labików dziękujemy za dary!

Kochani, jak zwykle nie zawiedliście DZIĘKUJEMY! Nasi podopieczni mają zapasy pysznych kleików i zupek. Patrzcie, jak wsuwają! Jeżeli chcielibyście wesprzeć nas darami, możecie zrobić dla nas zamówienie w Gryzon.je – internetowy sklep zoologiczny dla małych zwierząt i/lub w Niezłym Ziółku. Linki w komentarzu

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Chcesz być na bieżąco?

Fundacja Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych

Nr KRS: 0000855434
Nr konta: 04 1600 1462 1892 8633 4000 0001
NIP: 5213905199 REGON: 38683545800000

Adres: ul. Puławska 158/164 /7
02-670 Warszawa

Skontaktuj się