Wolontariat w Lab Rescue

Chcecie wiedzieć jak wygląda wolontariat w Lab Rescue? 😃 Działa u nas ok. 60 osób, każda z nich poświęca swój wolny czas (czasem kilka godzin dziennie a czasem tygodniowo), by przyczyniać się do poprawy losu zwierząt laboratoryjnych. To nie nasza praca, tylko wolontariat – nie pobieramy za to pieniędzy 😉 Co robią wolontariusze?

🐀 są domami tymczasowymi i przetrzymują zwierzaki u siebie do czasu aż trafią do swoich nowych domów. My zapewniamy wszystko, co potrzebne 😉
🐀 koordynują odbiory zwierząt z laboratoriów i rozmieszczenie ich w dt, pomagają koordynatorom
🐀 odpisują na wiadomości
🐀 sprawdzają ankiety, przeprowadzają rozmowy adopcyjne, edukują na temat opieki nad zwierzętami, pomagają przed adopcją, w trakcie i po 🙂 Nasi wolontariusze zawsze starają się być w kontakcie z adoptującymi i pomagać, gdy pojawią się jakieś problemy lub wątpliwości. W naszej ekipie są osoby z dużą wiedzą i doświadczeniem w opiece i behawiorystyce gryzoni i królików 🙂
🐀 tworzą treści edukacyjne i informacyjne, żeby szerzyć wiedzę na temat odpowiedniej opieki nad gryzoniami i królikami
🐀 prowadzą media społecznościowe i działania komunikacyjne
🐀 zajmują się sprawami formalnymi, organizacyjnymi i koordynują działania fundacji
🐀 jeżdżą po Warszawie i rozwożą dary domom tymczasowym; ogarniają nasz magazyn

Jeśli chcesz zaangażować się w pomoc prężnie działającej organizacji to zapraszamy do Lab Rescue! 🙂 Jak widzisz możliwych aktywności jest dużo, a można to także robić zdalnie 🙂 Wystarczą już nawet 2 godz. w tygodniu, by robić super rzeczy. Każdego miesiąca ratujemy kilkadziesiąt a nawet kilkaset zwierząt przed śmiercią, więc dokładanie do tego swojej cegiełki daje moc satysfakcji i zajawki 🙂 Poza tym jesteśmy po prostu pozytywnymi ludźmi z dobrą energią 🥰


Zrób coś dla siebie i zwierzaków – dołącz do Lab Rescue!

Chętne osoby zachęcamy do wypełnienia ankiety:

Jak działamy w Lab Rescue?

1. Lab Rescue tworzą jedynie wolontariusze. Nikt z nas nie pracuje w Fundacji, każdy pomaga i robi to w ramach wolontariatu. Wolontariusze koordynują działania, odbierają zwierzęta, odpowiadają na wiadomości, przeprowadzają rozmowy przedadopcyjne, są domami tymczasowymi, tworzą posty na Fb i Ig, organizują transporty, czy zajmują się koordynacją adopcji.

2. Na wiadomości odpowiadają wolontariuszki, a ponieważ każda z nich dobrodusznie poświęca swój czas pomimo własnych problemów i obowiązków, może się zdarzyć, że danego dnia z powodów osobistych nie będzie w stanie odpowiedzieć na Waszą wiadomość. Z tego samego powodu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Nie jesteśmy w stanie odpowiadać na wiadomości natychmiastowo i może nam to zająć od kilku do kilkunastu godzin, a wszelkie wiadomości ponaglające temu nie zaradzą. Z drugiej strony jeżeli nie dostaliście wiadomości od kilku dni i martwicie się, że się ona zagubiła to po prostu grzecznie się przypomnijcie.

3. Od jakiegoś czasu zdarza się, że gdy napiszecie wiadomość prywatną do wolontariuszki w celu umówienia rozmowy przedadopcyjnej to taka wiadomość się jej nie wyświetla. Nie trafia do folderu inne, tylko czasami same musimy spróbować napisać, żeby zobaczyć wiadomości. Dlatego jeżeli napisaliście do wolontariuszki i nie dostajecie odpowiedzi od kilku dni (ale nie kilku godzin!) to napiszcie na skrzynkę i przypomnijcie się – nie olewamy Was, tylko po prostu nie widziałyśmy, że piszecie.

4. Wolontariuszki często dostosowują cały swój dzień pod przeprowadzenie rozmów przedadopcyjnych w konkretnym, wspólnie wyznaczonym terminie. Dla Ciebie to jest jedna rozmowa – jeden termin, a nasze wolontariuszki muszą zgrać takich terminów kilkanaście. Prosimy stawiajcie się na rozmowy, a jeśli nie możecie, coś Wam wypadnie lub po prostu nie jesteście już dłużej zainteresowani – dajcie znać.

5. Pomagamy w znalezieniu transportu labików po całej Polsce (i nie tylko). Ale co to znaczy? Czy to, że nasi wolontariusze jeżdżą po kraju i rozwożą labiki? Niestety nie! Taki system na pewno byłby prostszy do zorganizowania, ale nie mamy funduszy pozwalających na pokrycie kosztów takich transportów. Więc w jaki sposób labiki mogą trafić do Was? Polegamy na transportach grzecznościowych, wstawiamy posty na naszą stronę na Facebooku, ogłaszamy się na grupach transportowych, pytamy znajomych czy nie jadą do któregoś z potrzebnych nam miast. Zwykle nie umiemy odpowiedzieć na pytanie, kiedy będzie kolejny transport do danego miasta, ponieważ informacja o możliwym transporcie trafia do nas tylko kilka dni wcześniej. Dlatego jeżeli potrzebujecie transportu i chcecie żebyśmy go zorganizowali, musicie się czasami uzbroić w cierpliwość i/lub pomóc nam trochę np. przyjeżdżając do jednego z większych miast po zwierzaka (ponieważ jest większa szansa na znalezienie transportu do dużego miasta niż małej miejscowości).

6. Na wszystkie pytania o proces adopcji odpowiemy tak samo: zajrzyjcie do postu i grafiki w przypiętym poście – procedura adopcyjna jest niezmienna i wytłumaczona krok po kroku. Naszym celem jest ratowanie zwierząt z laboratorium i znalezienie im odpowiedzialnych domów, spełniających ich potrzeby gatunkowe. Wszystkie działania, jakie podejmujemy, poszczególne kroki w adopcji są tylko i wyłącznie dla ich dobra. Nie chcemy utrudniać Wam tego procesu, nie wymagamy rzeczy, których nie uważamy za bezwględnie istotne.

7. Jeśli po adopcji labika/labików macie jakieś problemy behawioralne (np. dot. łączenia, procesu oswajania lub inne, np. żywieniowe) w pierwszej kolejności napiszcie do nas, a konkretnie do wolontariuszki, która opiekuję się Waszą adopcją. Ponieważ znamy te zwierzaki, mamy kontakt z domami tymczasowymi, gdzie przebywały – jesteśmy w stanie doradzić Wam co najlepiej zrobić w danej sytuacji. Jeżeli wolontariuszka zajmująca się Waszą adopcją nie będzie umiała Wam pomóc to skieruje Was to jednej z naszych wolontariuszek, które ukończyły kurs behawiorystyki gryzoni i królików.

8. Nie mamy wpływu na liczbę, wiek, płeć i umaszczenie zwierzaków, które do nas trafiają. Odbieramy takie labiki, które nie są potrzebne laboratoriom i inaczej zostałyby uśmiercone. Jeżeli szukacie rocznego szczura samca to niekoniecznie będziemy mieli akurat takiego do adopcji, możecie wtedy adoptować labika/i w innym wieku lub poczekać – może za jakiś czas pojawi się taki szukający domu. Nie od nas zależy również data odbioru labików z laboratorium. Zdarzają się obsunięcia, zmiany niezależne od nas. Mogą być sytuacje, że w danym momencie pilnie szukamy domów dla świnek morskich, bo akurat był ich odbiór, a za kilka tygodni osoby chętne na adopcje będą musiały poczekać. Wykażcie proszę zrozumienie w kwestiach, na które nie mamy wpływu.

9. Nie mamy do adopcji świnek skinny, szczurów z uszami dumbo, królików miniaturek itd. Każdemu kto szuka takiego zwierzaka polecamy odezwać się do innych fundacji czy domów tymczasowych.


W 2021 r. uratowałyśmy 126 świnek!

W tym roku 126 świnek z laboratoriów doznaje już ciepła kochających domów! 😍 Dzisiaj kilka zdań poświęconych świnkowemu rozdziałowi naszego końcoworocznego podsumowania 🙂 Wszystkie świnki, które uratowaliśmy pochodziły z laboratoriów gdzie wykorzystywano je do badań 💉💊 Zwierzęta, które odbieramy są po doświadczeniach nieoddziałujących negatywnie na stan ich zdrowia i stąd są one bez przeciwwskazań do adopcji. Mimo to, ponieważ zakres działań laboratoriów nie obejmuje przetrzymywania wykorzystanych zwierząt, zaraz po zakończeniu badań grozi im uśmiercenie. Nasza fundacja odbierając je z ośrodków, daje im szansę na życie 💙 To być albo nie być dla każdego labika!

Liczba zwierzaków, które uratujemy zależy od ilości domów stałych i tymczasowych, które uda nam się znaleźć. Zwierzaki trafiają najpierw do domów tymczasowych, gdzie przechodzą kwarantannę i mają szansę przyzwyczaić się do nowych warunków. To pocieszne i urocze łakomczuchy 🍎🥕❤ Na początku trochę wystraszone, ale gdy poświęci im się trochę czasu, cierpliwości i uwagi, nawiązują więź ze swoimi opiekunami i pokwikując czekają aż podejdziemy do klatki (szczególnie z pysznym w ręku 🥦😛 ).
Adoptuj świnkę z laboratorium – ratujesz jej życie, a zyskujesz piękną przyjaźń ❤
👉 Masz laboświnkę? 😃 Koniecznie pochwal się nią w komentarzu, może masz jakąś fajną historię? 🙂 Uwielbiamy czytać takie miłe rzeczy, a ludzie przekonują się o tym, że to wspaniałe zwierzaki! 🐹

W imieniu naszych milusich labików chcielibyśmy podziękować Wam za wkład i zaangażowanie w ich ratowanie<3 Ogromne wyrazy wdzięczności dla grona wolontariuszy za nieocenioną pomoc i wielki wkład pracy i energii. Każda pomoc ma znaczenie, dlatego chcielibyśmy podziękować też Wam za przekazywanie darowizn i prezentów dla zwierzaków, pomoc w transportach, udostępnianie naszych postów, prowadzenie dyskusji w komentarzach, branie udziału w konkursach, a także poruszanie tematu naszej fundacji wśród znajomych. Jak widzicie lista jest długa, ale wszystkie te rzeczy składają się na nasz wspólny sukces, zwiększają grono odbiorców i usprawniają nasze działania. Te zaś przekładają się bezpośrednio na liczbę uratowanych zwierząt. Nasze labiki zawdzięczają Wam życie!


Dziękujemy za wszystko i mamy nadzieję, że kolejny rok przyniesie nam równie dużą liczbę uratowanych zwierzaków! 😍🐹❤️💙

grafika: Azula Arts❤

SZUKAMY DOMÓW DLA KRÓLIKÓW!

Czterech króliczych gentlemenów ciągle poszukuje domów 🏡. Trzech z nich ma 8 miesięcy, jeden jest nieco młodszy – ma dopiero 4 miesiące.

Osoby zainteresowane adopcją prosimy o wiadomość prywatną do nas – wysłaną na profil Lab Rescue ✉.Pamiętajcie, że króliki to zwierzęta stadne i powinny żyć przynajmniej w parce 🐰❤️🐰, a króliki hodowlane dla których szukamy domów potrzebują wybiegu i kojca.Jeśli nie możecie adoptować królika – udostępnijcie post ➡️, możecie też wspomóc nas dzięki zrzutce 🤳🏼.

Dziękujemy 🥰

Labiki proszą o prezenty pod choinkę

Prezenty dla Bliskich już kupione! A co z Labikami…? 🎄
W naszych domach tymczasowych przebywa obecnie ok. 60 zwierzaków – jeśli chcesz im pomóc, to zachęcamy do kupienia im niezbędnych produktów w sklepie Gryzon.je – internetowy sklep zoologiczny dla małych zwierząt i sprawienia im cudownego prezentu świątecznego 🎅🎅 W zamówieniu wystarczy wpisać kod: LAB, do zakupów dla naszej Fundacji dolicza się 5 % rabatu! 🙂
Link w komentarzu 🙂

Z całego serca dziękujemy w imieniu labików za wszystkie prezenty, które od Was otrzymaliśmy! To dzięki Waszemu wsparciu możemy działać i ratować dalej zwierzaki. Ciężko nam czasem podziękować każdemu z osobna po otrzymaniu paczek i darów, ale baaaaardzo Wam dziękujemy za to, że ratujecie z nami tyle zwierzaków, jesteście cudowni! ❤

Fot. Agata Kaźmierczak

 KONKURS – świąteczne zdjęcie z Twoim pupilem

🌲 ŚWIĄTECZNY KONKURS
🎀 RÓB ZDJĘCIA LABIKOM
🎀 GŁOSUJ NA NAJLEPSZE ZDJĘCIE W KOMENTARZACH
🎄🎄🎄
Kochani! Zapraszamy Was na nasz świąteczny konkurs ⭐️, który przy okazji może być świetną zabawą z Waszymi zwierzakami 🥳.

Zasady są proste:
1) zaaranżuj świąteczny wystrój / plac zabaw bezpieczny dla Twoich zwierzaków adoptowanych z LabRescue 🎁
2) zrób zwierzakowi/zwierzakom świąteczne zdjęcie 📸
3) wrzuć je w komentarzu do tego posta na facebooku 👈 nie zapomnij podpisać swoich modeli!
4) głosuj reakcjami na najlepsze zdjęcie (każda reakcja się liczy!)
Głosowanie trwa do końca dnia 24.12 😇

Spośród zdjęć wyłonimy dwie nagrody:
👑 nagrodę publiczności dla zdjęcia z największą liczbą reakcji ❤️
👑 nagrodę LabRescue dla zdjęcia, które najbardziej spodobało się nam! 👍

Oba zdjęcia pojawią się w Święta w postach na naszym profilu wraz z informacją o autorce/autorze i modelach! 🤩 Pojawią się także jako nasze zdjęcia w tle – każde przez jeden tydzień ☝️

Gotowi? Do sesji? Czas, START! 🖼

P.S.: Pamiętajmy oczywiście, że zwierzaki to nie zabawki ❌🧸, bawimy się wspólnie, nie przebieramy w ubranka ani nie narażamy zdrowia zwierzaków dla ładnego ujęcia 🤒. Udanej wspólnej zabawy 👧👩‍🦱👨‍🦰👩‍🦳🐰🐭🐽🐀!

A dziś podziwiamy Julka w świątecznym wystroju 🌲, adoptowanego z Lab Rescue przez autorkę zdjęcia Agatę Kaźmierczak! 🥰

9 wspaniałych królików szuka domów!

9 wspaniałych królików szuka domów!🐰🐰 Te przesłodkie zwierzaki zostały uratowane przed śmiercią z laboratoriów i na dzień dzisiejszy przebywają w naszych domach tymczasowych, gdzie czekają na nowych opiekunów. 8 samców i 1 samica. Króliki są zdrowe, wykastrowane i szczepione, w wieku od 6 do 9 miesięcy. Są po nieinwazyjnych doświadczeniach, które nie mają wpływu na ich zdrowie. Są bardzo wesołe, towarzyskie, ciekawskie, większość z nich załatwia się do kuwety, więc to pupile wręcz idealne 🙂 Naszych 7 kandydatów aspiruje do miana najsłodszych królików na świecie🥰 więc wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się znaleźć im nowe domy. Słodziaki czekają zniecierpliwione aż ktoś w końcu podejmie się miziania ich mięciutkiego futerka na pełen etat💙

❗❗❗Od września udało nam się uratować 24 króliki z laboratoriów 🐰🐰– wszystkie zostały wykastrowane i zaszczepione, niektóre wymagały kilku zabiegów pielęgnacyjnych i wizyt u weterynarza. Musieliśmy zakupić także kojce do domów tymczasowych oraz karmę i ściółkę. Koszty, które ponieśliśmy w związku z uratowaniem samych królików to 👉8536,68 zł!👈 Dlatego jeśli nie możesz adoptować któregoś z uszaków, a nie jest Ci obojętny los tych cudownych zwierząt to prosimy – dorzuć się do spłaty naszych rachunków weterynaryjnych i ratowania kolejnych maluchów🙏🙏 Oprócz królików uratowaliśmy także mnóstwo szczurów, świnek morskich i myszy – o tym w kolejnych postach;) W komentarzach wrzucamy kilka zdjęć faktur. Z góry bardzo dziękujemy za wsparcie, bo robimy, co w naszej mocy, by zmieniać los zwierząt laboratoryjnych! 💙

Nasz nr konta: 04 1600 1462 1892 8633 4000 0001

https://zrzutka.pl/tdyap2

Króliki, które szukają domów są rasy nowozelandzki biały i są stosunkowo dużych rozmiarów 💪(ok. 4kg), więc potrzebują kawałka przestrzeni. Takiemu zwierzakowi byłoby zbyt ciasno w typowej klatce, więc poszukujemy domów, które zapewnią im kojec bądź wolny wybieg. Jako, że są to zwierzęta stadne, pełnię szczęścia osiągną tylko w towarzystwie drugiego króliczego partnera, dlatego trzeba pamiętać o tym, że docelowo króliki powinny mieć kompana 😉 Jeśli jesteś zainteresowana/y adopcją królisia lub chcesz wiedzieć więcej – napisz do nas wiadomość. Króliki przebywają w Warszawie, ale pomagamy w szukaniu transportów do innych miast 🙂 Bardzo prosimy o pomoc w udostępnianiu posta, może dzięki temu znajdą się domy dla uszaków! ❤

fot. Tomasz Veit

19 królików z laboratorium – czy dostaną szanse na życie?

Zwierzęta po doświadczeniach czekają na adopcje albo śmierć. Część z Was pewnie myśli, że to nasza tania zagrywka marketingowa, ale niestety – taka jest prawda. Laboratoria to nie schroniska, nie trzymają zwierząt, które nie są im już potrzebne. Ostatnią szansą dla tych zwierząt jest znalezienie im domów i tu laboratoria proszą nas o pomoc.

Tak jest i tym razem – dostaliśmy informację o 19 królikach – samcach i samicach w wieku 6-9 miesięcy🐰🐰 Zwierzęta są zdrowe, po doświadczeniach, które nie mają wpływu na ich stan zdrowia. Mamy w tym momencie prawie 200 zwierząt w domach tymczasowych 😵, ale nie odmawiamy pomocy. Spróbujemy je uratować, tym bardziej że króliki, które odbieramy z laboratoriów to przeurocze istoty. Ratunkiem dla tych cudnych uszaków są tylko i wyłącznie nowe domy, o które apelujemy! Pomożecie nam je znaleźć?

Czasu mamy mało, ale liczymy na to, że chociaż kilka z nich uda się uratować… Króliki zaszczepimy i wykastrujemy. Jeśli nie możesz adoptować, to może chociaż dorzucisz się na weterynarza i karmę dla królisiów?

🙏 Dziękujemy w ich imieniu ❤https://zrzutka.pl/hu3htu

Króliki są rasy nowozelandzki biały, sporych rozmiarów (ok. 4kg) – nie zmieszczą się w normalnej klatce, więc szukają domów, gdzie zamieszkają w kojcu lub na wolnym wybiegu. Są to zwierzęta stadne, więc docelowo powinny mieć towarzysza swojego gatunku 🙂 Króliki są w Warszawie, ale szukamy domów na terenie całej Polski – pomagamy w szukaniu transportów. Bardzo prosimy – pomóżcie nam w znalezieniu domów dla tych pięknych uszaków 🙏 Zasługują na lepszy los… Jeśli nie możesz adoptować, a jesteś z Warszawy – zostań domem tymczasowym! Dzięki temu mamy jak ratować te zwierzęta, a Ty zyskujesz super towarzysza 🐰

AKTUALIZACJA – NOWELIZACJA USTAWY O ZWIERZĘTACH LABORATORYJNYCH

🚨

Pierwotna forma nowelizacji ustawy o zwierzętach laboratoryjnych wzbudziła sprzeciw wielu osób i organizacji ❌. Niestety przygotowane przez partie opozycyjne i organizacje pro-zwierzęce poprawki nie zostały uwzględnione.

Szczęśliwie jednak poprawki zaproponowane przez partię rządzącą częściowo usuwają z nowelizacji kontrowersyjne zapisy, przede wszystkim nadal możliwy będzie udział organizacji pozarządowych w postępowaniach administracyjnych przed komisjami etycznymi ⚖️.

Niestety część zapisów nadal wzbudza wiele wątpliwości, liczymy wciąż na poprawienie tej ustawy w Senacie ✍️.

Cieszymy się z pierwszych sukcesów i dziękujemy wszystkim, którzy są zaangażowani w walkę o prawa zwierząt laboratoryjnych 🤗!

🐰🐹🐭🐀

Jeśli chcesz pomóc w ratowaniu zwierząt laboratoryjnych – wesprzyj naszą organizację gwarantującą im domy tymczasowe, leczenie i transporty do miejsc, które po raz pierwszy będą dla tych zwierzaków prawdziwym domem 🏠https://zrzutka.pl/hu3htu