Do adopcji

Wszystkie zwierzęta, które przeznaczamy do adopcji są zdrowe. Przeszły nieinwazyjne doświadczenia, które nie mają wpływu na ich zdrowie (badania np. medyczne, farmakologiczne, behawioralne). Niektóre pochodzą z nadwyżek hodowlanych (czyli nawet nie były w badaniach). Niezależnie od ich doświadczeń, wszystkie zasługują na prawdziwy i kochający dom. Niestety liczba tych zwierząt w laboratoriach jest bardzo duża i udaje nam się uratować jedynie część z nich. Bez chętnych na adopcje nie możemy ich odbierać. Dlatego każda adopcja to uratowanie życia zwierzaka, który zasługuje na kochającego opiekuna, przyjaźń, dobre jedzonko, zabawę i czułości.

Zwierzęta, laboratoryjne nie różnią się zbytnio od zwierząt, które możemy kupić lub adoptować z innego miejsca. Trzeba liczyć się z tym, że początkowo będą nieufne i trzeba będzie poświęcić im trochę czasu, cierpliwości i uwagi, by je oswoić. Staramy się to robić w domach tymczasowych, lecz stopień oswojenia zwierzaków zależy od wielu czynników. Adoptujący dzielą się z nami historiami naszych podopiecznych i większość z nich staje się towarzyska i zyskuje nowe, radosne życie. Trzeba też oczywiście pamiętać o tym, że każde zwierzę jest inne – niektóre są bardziej odważne, inne nieśmiałe czy spokojne. Adoptując jakiekolwiek zwierzę trzeba uszanować jego charakter i osobowość.

SZCZURY

Samce

ilość: 50
wiek: 7 miesięcy, 1 rok
umaszczenie: białe, biało-czarne
stan zdrowia: zdrowe
przebyte doświadczenia: z nadwyżki hodowlanej lub po nieinwazyjnych doświadczeniach

Samice
ilość:
40
wiek:
7 miesięcy, 1 rok
umaszczenie: białe, biało-czarne
stan zdrowia: zdrowe
przebyte doświadczenia: z nadwyżki hodowlanej lub po nieinwazyjnych doświadczeniach

ŚWINKI MORSKIE

Samice

ilość: 0
wiek:
stan zdrowia: zdrowe
przebyte doświadczenia: nieinwazyjne doświadczenia

KRÓLIKI

Samce

ilość: 12
wiek: 1-1,5 roku
rasa: nowozelandzki biały
stan zdrowia: zdrowe, szczepione, kastrowane
przebyte doświadczenia: po nieinwazyjnych doświadczeniach medycznych
Bardzo towarzyskie, oswojone i super chłopaki

MYSZY

Samice

ilość: 60
wiek: 6 miesięcy
umaszczenie: różne kolory
stan zdrowia: zdrowe
przebyte doświadczenia: z nadwyżki hodowlanej

Samce

ilość: 5 – do adopcji razem, to kastrowani bracia – nie biją się dzięki kastracji (i też nie mają zapachu 😉 )
wiek:
6 miesięcy
umaszczenie:
szare, biało-szare – każdy inny
stan zdrowia:
zdrowe
przebyte doświadczenia:
z nadwyżki hodowlanej
bardzo oswojone 🙂

Zasady adopcji zwierząt w fundacji Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych:

  1. Pierwsze, co musisz zrobić to napisać do nas na Fb lub na maila (lab.rescue.adopcje@gmail.com). Dostaniesz od nas ankietę adopcyjną, dzięki której sprawdzimy, czy masz odpowiednie warunki i wiesz, jak zajmować się zwierzakiem. Jednak bez obaw, to nie sprawdzian – jesteśmy też po to, aby Ci pomóc, coś podpowiedzieć, doradzić, czy rozwiać wątpliwości ? Pamiętaj, że wszyscy działamy tutaj wolontaryjnie w swoim wolnym czasie. Staramy się odpisywać najszybciej jak to możliwe, ale czasem musisz chwilę poczekać ?
  2. Po wypełnieniu ankiety zaprosimy Cię na rozmowę wideo. ?Podczas rozmowy odpowiemy na wszelkie pytania i podpowiemy jak się opiekować labikiem. Musisz wiedzieć, że każdy gatunek ma inne wymagania, dlatego poprosimy Cię o pokazanie nam klatki dla zwierzaka. Oczywiście jeśli za pierwszym razem okaże się, że np. masz za małą klatkę to nie przejmuj się! Nie tracisz szansy na adopcję labika. Wystarczy, że następnym razem dostosujesz się do naszych sugestii.Pewnie zapytasz dlaczego to takie ważne? Każde zwierzę zasługuje na godne warunki życiowe. Zbyt mała klatka skutkuje zaburzeniem zdrowia psychicznego i kondycji fizycznej zwierząt.
  3. Jeśli spełnisz nasze wszystkie warunki to wyślemy Ci umowę adopcyjną.?
  4. I na tym się już kończą wszelkie formalności. Teraz wystarczy, że odbierzesz swojego labika z domu tymczasowego, w którym on obecnie przebywa. Jeśli nie masz możliwości odebrania go osobiście – powiadom nas o tym a znajdziemy Ci transport. ? Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to pisz do nas! Jesteśmy dla Ciebie dostępni cały czas i odpowiemy na wszystkie pytania. – pamiętaj, że nie ma głupich pytań!‼️Ważne‼️Jeśli z jakich powodów nie możesz dalej się zajmować labikiem to powiadom nas o tym! Zabierzemy zwierzaka z powrotem do siebie i poszukamy mu nowy dom.?

Nasze domy tymczasowe znajdują się głównie w Warszawie, ale nasze zwierzaki znajdują domy na terenie całego kraju! Znalezienie transportu do innego miasta to nie problem – pomożemy!

Dzięki Wam ratujemy te wspaniałe zwierzaki przed śmiercią!