Działaj dla Lab Rescue!

Uważasz, że warto dawać zwierzętom z laboratoriów szansę na lepsze życie? Chcesz odmienić ich los? Jeśli podobają Ci się działania naszej Fundacji, możesz w bardzo prosty i skuteczny sposób wspomóc ratowane przez nas zwierzęta. Do tej pory znaleźliśmy domy dla prawie 5 tys. zwierząt, ale wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia! Działaj dla Lab Rescue! Zorganizuj zbiórkę w pracy lub szkole, warsztaty lub wspólne działania dla zwierząt!

Oto nasze propozycje, jak możesz się zaangażować:

Zbiórka karmy, ściółki i akcesoriów

Każdego miesiąca mamy pod opieką ok. 100 zwierząt, utrzymanie ich wymaga sporej ilości karmy, siana, ściółki i innych akcesoriów. Zorganizuj zbiórkę w swojej szkole, firmie, czy na uczelni!

Aktualnie nasi podopieczni najbardziej potrzebują:

  •  karmy dla myszy i szczurów: Mixerama, JR Farm, Alegia natural line, Niezłe Ziółko Futter Paradies, Beaphar, Brit, Versele Laga Complete, Vilmie, Bunny Rat Dream,
  • siana, ziół i ściółki (trociny, ściółka lniana, ściółka konopna, pellet),
  • akcesoriów (transportery, miski, domki, zabawki, poidła, koce, ręczniki)

 

 

Zbiórka w formie pieniężnej


Czasem łatwiej jest zebrać pieniądze niż dary materialne – zorganizuj zbiórkę pieniężną!
Razem ze współpracownikami lub uczniami możecie wtedy za zebraną kwotę zrobić zamówienie karmy i ściółki dla nas w sklepie Gryzoń.je! Dzięki naszej współpracy z tym sklepem wystarczy, że wybierzecie formę dostawy do nas (sklep nam wszystko regularnie dowozi) i nie będziecie musieli płacić za wysyłkę!
Możecie także wpłacić je po prostu na nasze konto – pokrywamy za to rachunki za leczenie, szczepienia, kastracje
Fundacja Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych
04 1600 1462 1892 8633 4000 0001
W tytule najlepiej wpisać „Darowizna na działalność fundacji”

 

Zajęcia kreatywno-integracyjne

Prowadzisz zajęcia w szkole, warsztaty, integrację zespołu w pracy lub po prostu spotkanie towarzyskie i chcesz zachęcić ludzi do stworzenia fajnych rzeczy dla zwierząt własnymi rękami? Zaangażuj innych i zorganizujcie wspólne warsztaty DIY, podczas których nie tylko będziecie mieli okazję do twórczej integracji, ale przede wszystkim stworzycie prezenty dla naszych podopiecznych! Podarunki możesz też oczywiście przygotować samemu. Nasze szczury, świnki morskie, myszki i króliki bardzo ucieszą się z zabawek i hamaków do wylegiwania się!

Nie wiesz, jak się za to zabrać? Żaden problem. Przygotowaliśmy gotowe instrukcje, jak zrobić:
zabawki
hamaki
mata węchowa

 

 

Jak jeszcze możesz się zaangażować?

 

Dlaczego warto się zaangażować?

  • Pomagasz odmienić los zwierząt z laboratoriów. Po doświadczeniach mogą zyskiwać nowe życie w nowych domach. Działajmy razem w tym celu!
  • Czyniąc dobro, stajemy się szczęśliwsi. Osoby, które dają „coś od siebie” odczuwają więcej pozytywnych emocji i cieszą się lepszym samopoczuciem 🙂
  • Działania wolontaryjne to możliwość nieustannego rozwoju, a zdobyte doświadczenia nie tylko edukują, ale również kształtują naszą osobowość.
  • Połączmy przyjemne z pożytecznym. Organizując wspólne zajęcia mamy okazję  poznać nowe osoby i integrować się z nimi, jednocześnie wspólnie stworząc coś niesamowitego.

Chcesz zrobić zbiórkę? Masz jakieś pytania? Napisz na:  dzialaj.labrescue@gmail.com
Po zgłoszeniu będziemy wysylać materiały.

 

To nasze propozycje na to, jak możesz się zaangażować i pomóc zwierzakom laboratoryjnym i naszej fundacji. Jeśli masz jakiś inny pomysł – daj znać!

Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie!

Ważny aspekt prawny: zbiórka w zamkniętym gronie w pracy (wśród pracowników), szkole (wśród uczniów i nauczycieli) NIE jest zbiórką publiczną, nie trzeba jej zgłaszać ani rozliczać.