Ważenie świnki morskiej (kawii domowej) ?


Dlaczego jest to takie ważne❓
➡️Często pierwszym objawem, że coś się dzieje ze zdrowiem świnki jest właśnie UTRATA WAGI❗️ Dlatego nie należy tego bagatelizować i udać się do lekarza weterynarii❗️
Jaka jest prawidłowa waga❓
➡️Waga oczywiście może się różnić w zależności od płci świnki, rasy, wielkości, wieku, ciąży a nawet genów. Przyjmuje się wartość średnią dla dorosłej samicy 700-1100g, a dla samca 900-1300g. Jeżeli Wasze świnki nie mieszczą się w normie, to nie panikujcie, ale skonsultujcie ich wagę z weterynarzem, jeśli powie, że pora na dietę, to ma rację ? pamiętajcie, że otyłość u świnek, tak jak innych zwierząt, zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia problemów zdrowotnych.
Co ile powinno się ważyć świnki❓
➡️Świnki należy ważyć raz w tygodniu. Ważne, aby odbywało się to o stałej porze (do porównania danych) np. przed wieczornym posiłkiem (świnki będą miały różną wagę przed i po kolacji – tak jak ludzie).
Jak ważyć świnkę morską❓
➡️Tak jak produkty na ciasto ? na wadze kuchennej – w misce lub transporterku.
Co jak świnka traci wagę❓
➡️Jeżeli obserwujecie spadek wagi u Waszej świnki (jednorazowe wahania o ok. 50 g są normalne, zwrócić uwagę należy na utrzymujący się spadek wagi), skontaktujcie się z Waszym weterynarzem. Gryzonie często “ukrywają” chorobę (to takie zachowanie, które ma zmylić drapieżnika), regularna kontrola wagi zwiększy szanse na szybsze wykrycie choroby.