Dlaczego warto?

Zwierzęta laboratoryjne mają ogromy wpływ na naszą rzeczywistość. Bada się na nich leki, szczepionki, procesy leczenia ludzkich chorób, ale też środki chemiczne i spożywcze. Wykorzystywane są także w edukacji i badaniach prowadzonych na uniwersytetach. Często nie zastanawiamy się nad tym, jak duży wpływ mają one na naszą rzeczywistość.
 
Dowiedz się, dlaczego warto adoptować labika.
 
Czytaj więcej

 

 

Do niedawna większość zwierząt wykorzystywanych w doświadczeniach była po nich uśmiercana, mimo tego, że duża część z nich była zdrowa i nadawała się do adopcji. Laboratoria nie mają możliwości finansowych, przestrzennych i logistycznych, żeby utrzymywać zwierzęta, które się nie nadają do dalszych badań i są już „niepotrzebne“.

 

Dlatego powstało Lab Rescue – aby odmieniać ich los i dawać im szansę na lepsze życie. Od 7 lat sprawiamy, że adopcje zwierząt z laboratoriów stały się powszechną i możliwą praktyką.

 

Niestety liczba takich zwierząt jest bardzo duża i te, które udaje nam się uratować to kropla w morzu potrzeb. Bez chętnych na adopcję nie możemy ich odbierać z laboratoriów. Niezależnie od ich doświadczeń, wszystkie zasługują na prawdziwy i kochający dom. Dlatego każda adopcja to uratowanie życia zwierzęcia, które zasługuje na kochającego opiekuna, przyjaźń, dobre jedzonko, zabawę i czułości.

 

 

Zwierzęta laboratoryjne nie różnią się zbytnio od zwierząt, które możemy kupić lub adoptować z innego miejsca. Jeśli interesujesz się adopcją zajrzyj tutaj.