Dlaczego warto?

Zwierzęta laboratoryjne mają ogromy wpływ na naszą rzeczywistość. Bada się na nich leki, szczepionki, procesy leczenia ludzkich chorób, ale też środki chemiczne i spożywcze. Wykorzystywane są także w edukacji i badaniach prowadzonych na uniwersytetach. Często nie zastanawiamy się nad tym, jak duży wpływ mają one na naszą rzeczywistość.

Dowiedz się, dlaczego warto adoptować labika.

 

 

Do niedawna większość zwierząt wykorzystywanych w doświadczeniach była po nich uśmiercana, mimo tego, że duża część z nich była zdrowa i nadawała się do adopcji. Laboratoria nie mają możliwości finansowych, przestrzennych i logistycznych, żeby utrzymywać zwierzęta, które się nie nadają do dalszych badań i są już „niepotrzebne“.
Dlatego powstało Lab Rescue – aby odmieniać ich los i dawać im szansę na lepsze życie. Od 7 lat sprawiamy, że adopcje zwierząt z laboratoriów stały się powszechną i możliwą praktyką.

Niestety liczba takich zwierząt jest bardzo duża i te, które udaje nam się uratować to kropla w morzu potrzeb. Bez chętnych na adopcję nie możemy ich odbierać z laboratoriów. Niezależnie od ich doświadczeń, wszystkie zasługują na prawdziwy i kochający dom. Dlatego każda adopcja to uratowanie życia zwierzęcia, które zasługuje na kochającego opiekuna, przyjaźń, dobre jedzonko, zabawę i czułości.

 

 

Zwierzęta laboratoryjne nie różnią się zbytnio od zwierząt, które możemy kupić lub adoptować z innego miejsca. Jeśli interesujesz się adopcją zajrzyj tutaj.