Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych

 
24 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych, czyli istot, którym nieustannie od 8 lat pomagamy wyrwać się z laboratoryjnej rzeczywistości i zaznać nowego życia pełnego miłości, smaczków i zabawy. Trafiając do nas przestają być numerem, każdy dostaje swoje imię i zaczyna nowy rozdział, w którym liczy się przede wszystkim jego dobro.
 
W ciągu 8 lat uratowaliśmy już 6300 zwierząt, które w przeciwnym razie zostałyby uśmiercone po skończonych doświadczeniach. Pomagamy tysiącom labików dzięki Waszemu wsparciu, za co ogromnie dziękujemy i nieustannie do tego zachęcamy, bo ręce mamy pełne roboty.
 
Każdego miesiąca w naszych domach tymczasowych przebywa ok. 150-200 zwierząt.
 
🔶 Podoba Ci się to, co robimy? Wesprzyj naszych podopiecznych i nasze działania poprzez:

🔹darowiznę na konto: 04 1600 1462 1892 8633 4000 0001
🔹darowiznę na naszą zrzutkę
🔹zakupy w internetowym sklepie zoologicznym GRYZOŃ.JE
🔹1,5% podatku. KRS na potrzeby 1,5%: 0000507234; Cel szczegółowy: 81642
🔹wtyczkę Fanimani
 
Więcej informacji na temat tego, jak możesz nam pomóc znajdziesz »TUTAJ«
 
🔶 Po jakich eksperymentach są zwierzęta, które do nas trafiają?
Przede wszystkim po takich rodzajach badań, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia tych zwierząt i ich późniejszego funkcjonowania. Odbieramy tylko zdrowe zwierzęta. Są to badania leków, szczepionek, metod badania ludzkich chorób, substancji spożywczych i chemicznych, badania behawioralne, a także badania podstawowe, czyli mające na celu poznanie różnych zjawisk. Duża część zwierząt nie przechodziła żadnych doświadczeń – pochodzą z nadwyżki laboratoryjnej i nie są po prostu „potrzebne”.
 
🔶 Czy warto zaadoptować zwierzę z laboratorium?
Oczywiście! Zwierzęta te wykorzystywane są przez ludzi i zazwyczaj dla ludzkich korzyści dlatego wierzymy, że zdecydowanie należy im się godne życie. Niestety takich zwierząt jest mnóstwo, nie jesteśmy w stanie uratować wszystkich. Dlatego zawsze podkreślamy – każda adopcja to kolejne uratowane życie labika
 
🔶 Czy zwierzęta laboratoryjne mogą być domowymi pupilami?
Jak najbardziej, a tysiące naszych adopcji to potwierdza! Wszystkie zwierzęta trafiają z laboratoriów do naszych domów tymczasowych, w których staramy się je jak najbardziej oswoić i dostosować do nowej rzeczywistości. Im więcej poświęcisz czasu zwierzakowi, by się z Tobą zaprzyjaźnił, tym więcej efektów zauważysz.
 
🔶 Czym zajmuje się Fundacja?
🔹Fundacja Lab Rescue
zajmuje się nie tylko adopcjami, ale także edukacją na temat odpowiedniej opieki nad gryzoniami i królikami. Nasi wolontariusze poświęcają mnóstwo czasu, by edukować adoptujących, a nasza strona i media społecznościowe pełne są ważnych informacji.
🔹Działamy także we współpracy ze światem nauki, by systemowo zmieniać podejście do zwierząt laboratoryjnych, ich adopcji oraz warunków utrzymania. Jesteśmy członkami komisji etycznych, występujemy na konferencjach, szkolimy i edukujemy pracowników laboratoriów i zwierzętarni 🐭
🔹Jesteśmy jedyną taką fundacją w Polsce.
 
Chcemy dalej działać, rozwijać się i robić wiele dobra dla zwierząt laboratoryjnyc, dlatego w Dzień Zwierząt Laboratoryjnych zachęcamy tym bardziej do stanięcia po stronie labików i wspierania Lab Rescue, byśmy mogli dalej odmieniać ich los.