Jak zrobić hamak dla szczura?

 
SZYCIE, SZYCIE JEST NOWELĄ…

Hamak to bardzo ważny element w szczurzej klatce. To tam odbywa się spanko, integracja, leniuchowanie, jedzenie po kryjomu i wiele innych szczurzych aktywności. Jak samodzielnie uszyć hamak dla szczura? Przeczytaj nasz poradnik! Zachęcamy do stworzenia hamaka dla swoich podopiecznych lub labików w naszej fundacji! Bardzo chętnie przygarniamy takie prezenty dla zwierzaków w naszych domach tymczasowych!
 
Hamak dla szczura – niezbędny w każdej klatce!
 
Szczury uwielbiają się wspinać i buszować po klatce. Dlatego niezwykle ważne jest, aby ich lokum było pełne zabawek, legowisk i kryjówek. Hamaki można zawiesić tuż pod sufitem klatki, dzięki temu szczurki będą mogły z nich obserwować otoczenie. Hamak jest dla szczurów wspaniałym miejscem do wypoczynku, a im większy i bardziej przytulny, tym lepiej. 
 
W stacjonarnych sklepach zoologicznych niestety trudno jest znaleźć ten ważny dla szczurków element wyposażenia ich domku. Hamaki można jednak kupić w wielu sklepach internetowych, ale można też wykonać je samodzielnie! Jest to naprawdę łatwe – poniżej możesz zobaczyć, jak krok po kroku uszyć taki hamak!
 
Co będzie potrzebne do wykonania hamaka?

Hamaczki możesz uszyć zarówno na maszynie, jak i ręcznie. Na początku skompletuj wszystkie potrzebne akcesoria:

🔹 Materiał. Szczury bardzo lubią polar, ale może być też bawełna. Często wykorzystywanym materiałem jest też miękka tkanina Minky, z charakterystycznymi wypukłymi kropkami.

🔹Żelazko.

🔹Maszyna do szycia lub igły i nici.

🔹Nożyczki.

 
 
Jak zrobić hamak dla szczura – instrukcja krok po kroku
 
1. Na początku wytnij z materiału dwa kwadraty o rozmiarach 35 x 35 cm. Przeprasuj je.
 
2. Potrzebne będą też 4 paski na zaczepy o wymiarach 4 cm szerokości i 9 cm długości.
 
3. Każdy z pasków zwiń do środka na pół i przeprasuj. Potem znów zwiń na pół i ponownie przeprasuj. Dzięki temu pasku będą sztywniejsze.
 
4. Paski następnie obszyj, aby nie pruły się po bokach.
 
5. Obszyte zaczepy przyszyj po jednym do każdego rogu pierwszego kawałka materiału.
 
6. Przyłóż drugi kawałek materiału i obszyj jego boki. Pamiętaj, aby szyć na lewej stronie materiału i zostawić kawałek materiału bez zszycia! Dzięki temu potem wywiniesz hamak na drugą stronę.
 
7. Wywiń na drugą stronę zszyte dwa kawałki materiału, a następnie zszyj pozostały otwór.
 
8. Teraz wystarczy przeprasować i uszyty przez Ciebie hamak dla szczura DIY jest gotowy!
 
 
Możesz też sprawdzić tutorial na YT: 
 

 
Podaruj hamak dla szczura – pomóż podopiecznym Lab Rescue
 
Nasza Fundacja odbiera co miesiąc nawet setki zwierząt z laboratoriów. Wśród nich są szczury, myszy, króliki, świnki morskie. Wszystkie one potrzebują odpowiednich akcesoriów, żywności, niekiedy też leków. Jeśli więc możesz wesprzeć nas w jakikolwiek sposób – np. przekazując hamaki lub inne akcesoria, będziemy Ci bardzo wdzięczni! Więcej informacji o tym, jak pomóc zwierzakom z laboratoriów znajdziesz tutaj