W 2023 r. udało nam się uratować 76 świnek!

 
Dziś nadszedł czas na kolejne, tym razem świnkowe podsumowanie 2023 roku w Lab Rescue! Odebraliśmy z laboratoriów… 76 świnek morskich i część z nich radośnie kwika już w nowych domach!
 
Koniec roku był dla nas baaaardzo intensywny, ponieważ w ciągu 2 miesięcy odebraliśmy aż 46 świnek – samców i samiczek. Przygotowania do tej akcji pochłonęły ogromną ilość czasu i energii naszych wolontariuszy, ale było warto! Dzięki nam świnki przeżyły (w przeciwnym razie zostałyby uśpione) i czekają teraz na nowe domy. To zdrowe, dwumiesięczne prosiaczki – może ktoś z Was zaprosi je do siebie?
 
Żeby zorganizować całą tę akcję zrekrutowaliśmy, wdrożyliśmy i wyposażyliśmy ponad 10 domów tymczasowych, zamówiliśmy ogromną górę siana, trocin i karmy. Staraliśmy się też dotrzeć do jak największej ilości osób z informacją o świnkach potrzebujących pomocy.
 
Dziękujemy bardzo całej naszej świnkowej drużynie. Mimo presji czasu i wielu organizacyjnych zawirowań, dawaliście z siebie wszystko. Wasze zaangażowanie i chęć niesienia pomocy sprawia, że Lab Rescue wypełnia swoją misję i ratuje kolejne zwierzęta.
 
Każda odebrana przez nas świnka dostaje szansę na nowe życie. Po opuszczeniu laboratorium trafia do domu tymczasowego, gdzie uczy się nowych zapachów, dźwięków, smaków i…wymuszania kwikiem jedzonka.
 
Do adopcji przygotowujemy nie tylko same świnki, ale także nowych opiekunów! Nasi wolontariusze każdego tygodnia dzielnie i wytrwale edukują i doradzają w kwestiach opieki nad zwierzętami. Pomagają także po adopcji – w łączeniach, odpowiadają na pytania i zapewniają adoptującym wsparcie. Tutaj znajdziecie pełno ważnych i ciekawych informacji o tym, jakie warunki trzeba zapewnić każdemu gatunkowi oraz jak należycie się nim zajmować.
 
Jak widzicie – nie zwalniamy tempa i cały czas szukamy domów dla laboratoryjnych prosiaczków, by móc ratować kolejne labiki. Nieustannie zachęcamy też do wspierania naszych podopiecznych.
 
🔹Możecie kupić nam niezbędnych produktów w sklepie Gryzon.je. W zamówieniu wystarczy wpisać kod: LAB. Automatycznie odliczy się rabat w wysokości 5%. Jako formę dostawy wybierz „dostawa do fundacji Lab Rescue”
 
🔹Wpłacając na naszą zrzutkę lub poniższe konto finansujecie wizyty weterynaryjne, zakup niezbędnych artykułów np. klatek i kojców, czy paliwo do transportu potrzebnych rzeczy.
 
Fundacja Lab Rescue – Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych
04 1600 1462 1892 8633 4000 0001
W tytule najlepiej wpisać „Darowizna na działalność fundacji”
 
🔹Wasze udostępnienia, polubienia i komentarze sprawiają, że jesteśmy widoczni i możemy działać. Bardzo istotną dla nas kwestią jest docieranie do kolejnych adoptujących i wspierających.
 
Więcej sposobów pomocy znajdziecie TUTAJ.
 
Adopcja świnek (oczywiście odpowiedzialna i przemyślana!) wydaje się być bardzo dobrym postanowieniem noworocznym. Jeśli chcesz przygarnąć pod swój dach urocze maluchy i zapewnić im wszystko, co najlepsze – ten rok może być na to doskonały. Pamiętaj tylko, że świnki to zwierzęta stadne!
 
Jeśli jesteś zainteresowany/a adopcją to napisz do nas na Facebooku lub na maila: adopcje@labrescue.pl. Nasi wolontariusze przeprowadzą Cię przez cały proces adopcyjny i posłużą dobrą radą.
 
W 2024 również obiecujemy dać z siebie wszystko!