W 2023 r. udało nam się uratować 14 królików

 
Dziś chcielibyśmy opowiedzieć słów kilka o naszych przygodach króliczych!
 
Od kilku lat odbieramy króliki z laboratoriów, które wykorzystywane są do łagodnych rodzajów doświadczeń. Po skończonych badaniach mogą dzięki nam opuścić laboratorium, cieszyć się nowym życiem i radośnie brykać w nowych domach.
 
W naszych domach tymczasowych poznają realia domowego życia – dźwięki, zapachy, ludzi… To wszystko jest dla nich zupełnie nowe po laboratoryjnej rzeczywistości. Na naszych oczach zmieniają się ze zdezorientowanych i nieśmiałych w pełne energii, radosne i ufne uszaki, które uczą się wielu rzeczy (np. załatwiania do kuwety), poznają swoje ulubione smakołyki i zabawki.
 
Niektóre praktykują nadstawianie się do mizianka, a inne poznają najlepsze techniki na podgryzanie listwy podłogowej – każdy znajduje jakąś swoją pasję. Metamorfoza tych zwierząt i myśl, że dzięki nam znajdują wspaniałe rodziny przepełnia nas dumą oraz wzruszeniem.
 
Wszystkie króliki kastrujemy, szczepimy i opiekujemy się nimi do czasu adopcji. Nasi wolontariusze edukują przyszłych opiekunów na temat wszystkich najważniejszych aspektów opieki nad królikami, by trafiały do odpowiedzialnych domów.
 
W 2023 r. udało nam się uratować 14 królików, czyli wszystkie, które zostały do nas zgłoszone przez laboratoria. Żaden królik nie został bez pomocy, a te, które do nas trafiły, znalazły bezpieczeństwo, odpowiedzialnych opiekunów i kochające domy.
 
Wciąż pod opieką mamy 3 króliki z zeszłego roku, które mamy nadzieję będą mogły niedługo zacząć szukać domów. Nie brały udziału w doświadczeniu, gdyż nie pozwalał na to ich stan zdrowia (jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne wykluczają zwierzęta z badania), więc od razu miały iść do uśpienia… Na szczęście dzięki nam uniknęły przeznaczenia! Wyleczyliśmy je (nie były to poważne problemy) i czekają teraz na kastracje.
 
A w nowy rok wchodzimy z… kolejnymi królikami, które czekają na odbiór w laboratorium! 18 uszaków czeka tam na nas, a my robimy wszystko, by ocalić je wszystkie.
 
🔹Jeśli chcesz nam pomóc to zachęcamy do kupienia nam niezbędnych produktów w sklepie Gryzon.je i sprawienia im cudownego prezentu królikom. W zamówieniu wystarczy wpisać kod: LAB. Automatycznie odliczy się rabat w wysokości 5%. Jako formę dostawy wybierz „dostawa do fundacji Lab Rescue”
 
🔹Jesteś z Warszawy i marzysz o tym, by spróbować króliczej przygody? Zostań domem tymczasowym dla jednego z tych uszaków! Pomożemy i damy Ci wszystko, co potrzebne (kojec, karmę, weterynarza). Jeśli masz pytanie w tej sprawie – napisz do nas na Facebooku.
 
Jesteśmy ogromnie dumni i wdzięczni za zaangażowanie i poświęcenia naszych wolontariuszy z zespołu króliczego. Wasza praca i oddanie sprawie ratowania zwierząt sprawia, że nasza fundacja kwitnie i rozwija się z dnia na dzień.
 
Dziękujemy Wam za wspólną podróż przez trudne i satysfakcjonujące chwile minionego roku. Nasz sukces nie byłby możliwy bez ogromnej mobilizacji Was, naszych darczyńców, przyjaciół fundacji oraz laboratoriów chętnych, by z nami współpracować i odmieniać los zwierząt. Tylko dzięki gotowości wielu ludzi do współdziałania możemy wciąż ratować kolejne labiki. Dziękujemy!
 
Razem odmieniamy los królików laboratoryjnych!