9 wspaniałych królików szuka domów!

Te przesłodkie zwierzaki zostały uratowane przed śmiercią z laboratoriów i na dzień dzisiejszy przebywają w naszych domach tymczasowych, gdzie czekają na nowych opiekunów. 8 samców i 1 samica. Króliki są zdrowe, wykastrowane i szczepione, w wieku od 6 do 9 miesięcy. Są po nieinwazyjnych doświadczeniach, które nie mają wpływu na ich zdrowie. Są bardzo wesołe, towarzyskie, ciekawskie, większość z nich załatwia się do kuwety, więc to pupile wręcz idealne

Naszych 7 kandydatów aspiruje do miana najsłodszych królików na świecie więc wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się znaleźć im nowe domy. Słodziaki czekają zniecierpliwione aż ktoś w końcu podejmie się miziania ich mięciutkiego futerka na pełen etat?

Od września udało nam się uratować 24 króliki z laboratoriów  wszystkie zostały wykastrowane i zaszczepione, niektóre wymagały kilku zabiegów pielęgnacyjnych i wizyt u weterynarza. Musieliśmy zakupić także kojce do domów tymczasowych oraz karmę i ściółkę. Koszty, które ponieśliśmy w związku z uratowaniem samych królików to 8536,68 zł! Dlatego jeśli nie możesz adoptować któregoś z uszaków, a nie jest Ci obojętny los tych cudownych zwierząt to prosimy – dorzuć się do spłaty naszych rachunków weterynaryjnych i ratowania kolejnych maluchów.

Oprócz królików uratowaliśmy także mnóstwo szczurów, świnek morskich i myszy – o tym w kolejnych postach;) W komentarzach wrzucamy kilka zdjęć faktur. Z góry bardzo dziękujemy za wsparcie, bo robimy, co w naszej mocy, by zmieniać los zwierząt laboratoryjnych!

Nasz nr konta: 04 1600 1462 1892 8633 4000 0001

https://zrzutka.pl/tdyap2

Króliki, które szukają domów są rasy nowozelandzki biały i są stosunkowo dużych rozmiarów (ok. 4kg), więc potrzebują kawałka przestrzeni. Takiemu zwierzakowi byłoby zbyt ciasno w typowej klatce, więc poszukujemy domów, które zapewnią im kojec bądź wolny wybieg. Jako, że są to zwierzęta stadne, pełnię szczęścia osiągną tylko w towarzystwie drugiego króliczego partnera, dlatego trzeba pamiętać o tym, że docelowo króliki powinny mieć kompana.

Jeśli jesteś zainteresowana/y adopcją królisia lub chcesz wiedzieć więcej – napisz do nas wiadomość. Króliki przebywają w Warszawie, ale pomagamy w szukaniu transportów do innych miast.

Bardzo prosimy o pomoc w udostępnianiu posta, może dzięki temu znajdą się domy dla uszaków!

fot. Tomasz Veit