W 2021 uratowaliśmy 126 świnek z laboratoriów

W 2022 roku 126 świnek z laboratoriów doznaje już ciepła kochających domów! Dzisiaj kilka zdań poświęconych świnkowemu rozdziałowi naszego końcoworocznego podsumowania.
 
Wszystkie świnki, które uratowaliśmy pochodziły z laboratoriów, gdzie wykorzystywano je do badań. Zwierzęta, które odbieramy są po doświadczeniach nieoddziałujących negatywnie na stan ich zdrowia, dlatego nie mają one przeciwwskazań do adopcji. Mimo to, ponieważ zakres działań laboratoriów nie obejmuje przetrzymywania wykorzystanych zwierząt, zaraz po zakończeniu badań grozi im uśmiercenie. Nasza fundacja odbierając je z ośrodków, daje im szansę na życie. To być albo nie być dla każdego labika!
 
Liczba zwierzaków, które uratujemy zależy od ilości domów stałych i tymczasowych, które uda nam się znaleźć. Zwierzaki trafiają najpierw do domów tymczasowych, gdzie przechodzą kwarantannę i mają szansę przyzwyczaić się do nowych warunków. To pocieszne i urocze łakomczuchy. Na początku trochę wystraszone, ale gdy poświęci im się trochę czasu, cierpliwości i uwagi, nawiązują więź ze swoimi opiekunami i pokwikując czekają aż podejdziemy do klatki (szczególnie z pysznym w ręku).
 
Adoptuj świnkę z laboratorium – ratujesz jej życie i zyskujesz piękną przyjaźń. 
 
W imieniu naszych labików chcielibyśmy podziękować Wam za wkład i zaangażowanie w ich ratowanie. Ogromne wyrazy wdzięczności dla grona wolontariuszy za nieocenioną pomoc i wielki wkład pracy i energii. Każda pomoc ma znaczenie, dlatego chcielibyśmy podziękować też Wam za przekazywanie darowizn i prezentów dla zwierzaków, pomoc w transportach, udostępnianie naszych postów, prowadzenie dyskusji w komentarzach, branie udziału w konkursach, a także poruszanie tematu naszej fundacji wśród znajomych. Jak widzicie lista jest długa, ale wszystkie te rzeczy składają się na nasz wspólny sukces, zwiększają grono odbiorców i usprawniają nasze działania. Te zaś przekładają się bezpośrednio na liczbę uratowanych zwierząt. Nasze labiki zawdzięczają Wam życie!
 
Dziękujemy za wszystko i mamy nadzieję, że kolejny rok przyniesie nam równie dużą liczbę uratowanych zwierzaków!
 

grafika: Azula Arts