Horror za sklepową witryną – cała prawda o sklepach zoologicznych

 
Myślisz, że kupując w sklepie zoologicznym świnkę morską, szczura, królika kupujesz zwierzę? Okazuje się, że nie! Kupujesz TOWAR!
 
„Jak to? Przecież to żywe zwierzę!” – no niestety nie dla sklepu zoologicznego. W tym miejscu kupujesz produkt produkcji masowej. Nikt tam nie dba o zdrowie i  komfort psychiczny czy fizyczny tych zwierząt. Liczy się jedynie dochód ze sprzedaży.
 

Czy wiesz jak zwierzę znalazło się za szybką w sklepie? Urodziło się w masowej hodowli, często przebywało w jednej klatce ze zwierzętami innego gatunku, a żywione było karmą najgorszego gatunku. Kupując zwierzaka ze sklepu, kupujesz zwierzę zbyt szybko odłączone od matki w pakiecie z niedożywieniem, chorobami, zaburzeniami behawioralnymi.
 

Myślisz, że kupując zwierzaka ze sklepu ratujesz go? Niestety w ten sposób nabijasz jedynie kieszenie sprzedawców, którzy utwierdzają się w przekonaniu, że to działa! Nie napędzaj tego biznesu i nie dokładaj się do cierpienia i bólu, bo produkcja trwa w najlepsze, a w miejsce każdego sprzedanego zwierzęcia przybędą kolejne.
 

Posłuchaj jak omawia ten temat  Egzoo Vet i dowiedz się dlaczego sklepy zoologiczne to zło!
 


 

Jak możesz naprawdę pomóc zwierzętom?
 

🔸Nie kupuj zwierząt w sklepach zoologicznych.
 

🔸Uświadamiaj innych.
 

🔸Nie kupuj zwierząt na prezent!
 
 

Możesz również wspomóż takie fundacje jak Lab Rescue, które realnie działają na rzecz pomagania zwierzętom. W zakładce „Jak możesz pomóc?” znajdziesz różne sposoby wsparcia.
 

Kupując w sklepie Gryzon.je. W zamówieniu wystarczy wpisać kod: LAB. Automatycznie odliczy się rabat w wysokości 5%. Jako formę dostawy wybierz „dostawa do fundacji Lab Rescue”.