Jak urządzić królicze mieszkanie?

 
WYMIARY
 
Króliczy lokator potrzebuje dużo miejsca! Klatka dla mniejszego posiadacza omyka powinna mieć wymiary przynajmniej 100×50 cm. Dla par i dużych królików (takich jak podopieczni Lab Rescue) bardziej polecaną opcją jest kojec lub kennel o wymiarach minimum 100×100 cm. Ważne, by takie miejsce miało „sufit” – jeśli nie ma go w komplecie, zróbmy go z koca lub siatki.
 
Sypialnia
Przyda się tutaj miękkie legowisko, na którym można będzie beztrosko wyciągnąć skoki. Przecież po całym dniu bycia słodkim trzeba się zregenerować! Ważne jest także zapewnienie królikowi bezpiecznego punktu obserwacyjnego – do wyboru mamy kryjówki kartonowe, drewniane, plastikowe lub materiałowe.
 
Jadalnia
Dobrze zaopatrzyć się w dwie duże (ok. 600 ml) miseczki o zaokrąglonych brzegach: na jedzenie oraz wodę. Polecamy miseczki kamienne i ceramiczne, które są ciężkie i trudne do potłuczenia, ponieważ… króliki lubują się w ich podrzucaniu. Nie zapomnijmy też o paśniku, z którego uszak będzie podjadać świeże sianko, gdy tylko najdzie go ochota.
 
Łazienka
Mniejszym królikom odpowiadają kuwety narożne. Większym warto natomiast kupić prostokątną, „kocią” kuwetę lub płaski plastikowy pojemnik do przechowywania, dostępny w markecie budowlanym lub sklepie z wyposażeniem wnętrz. Idealnie, by królik mógł się w kuwecie obrócić – wtedy mniej nabałagan. A co do kuwety? Trociny? Lepiej nie – pylą, a to drażni noski i oczka. Bezpieczniejszy będzie drewniany pellet.
 
Salon
Uszaki uwielbiają dobrą zabawę! Zapewniają ją: kula smakula z ulubionymi smaczkami, kula sianula, wiklinowe piłeczki… Lecz ogrom frajdy dostarcza też zwykła tekturowa rolka wypełniona siankiem lub karton.
 

 
Nie musicie wydawać fortuny na dobrze urządzony kojec lub przytulną klatkę. Ale i tak przydałyby się jakieś zniżki, prawda? Mamy świetną wiadomość – tupta do Was 10% zniżki na zakupy w Kraina Tuptusia! Z kodem lab_rescue taniej kupicie wszystkie produkty marki własnej na stronie krainatuptusia.pl.
 
Więcej merytorycznych porad na temat urządzenia kojca i opieki nad królikami znajdziesz TUTAJ!