Niezdrowe przysmaki ze sklepów zoologicznych

 
Jakie znacie przysmaki ze sklepów zoologicznych dla królików?
 
Mając pod opieką królika, powinniśmy dbać o jego prawidłową dietę i ruch, aby utrzymać go w jak najlepszym zdrowiu. Na pewno natknęliście się na kolorowe przysmaki w sklepach zoologicznych takie jak kolby, dropsy, ciasteczka, wapienka, lizaki solne, mieszanki zbożowe z ciastkami czy chrupki.
 
Osoby, które niewiele wiedzą o żywieniu królika mogą skusić się na niezdrowe przysmaki dla swoich uszatych przyjaciół. Niestety, takie produkty mogą być szkodliwe, mimo tego, że wyglądają naprawdę kusząco. Zawierają one składniki, których nie powinno być w króliczej diecie, takie jak produkty pochodzenia zwierzęcego, zboża, rośliny strączkowe, cebulaste, orzechy, kukurydzę, ziemniaki… Tego typu przysmaki na dłuższą metę mogą doprowadzić do otyłości, problemów stomatologicznych i trawiennych.
 
Ze zdrowych smakołyków polecamy gałązki, korzenie, suszone, liofilizowane lub świeże owoce i warzywa (w małych ilościach).
 
Chcecie się dowiedzieć, jak powinna wyglądać zdrowa królicza dieta? Zapraszamy do zapoznania się z Poradami na naszej stronie. na naszej stronie.
 
Podobają Ci się nasze działania? Przekaż 1,5% podatku na Lab Rescue, żebyśmy mogli dalej nieść pomoc zwierzętom laboratoryjnym i edukować na temat odpowiedniej opieki nad zwierzętami
KRS na potrzeby 1,5%: 0000507234
Cel szczegółowy: 81642

(Uwaga! 1,5% zbieramy za pośrednictwem innej organizacji, więc konieczne jest podanie nr celu szczegółowego oraz powyższego nr KRS!